cara mia, 19
kreatívna duša momentálne skúšajúca šťastie vo svete
ďakujem, random čitateľ, že si tu, si super.

pondelok 21. decembra 2015

lisboa

lisabon. mesto, do ktorého som sa vybrala bez akékohoľvek cieľu alebo predstavy. jedno ráno som nasadla na vlak, čakala na letisku v budapešti dve hodiny a letela štyri a keď som sa konečne dostala tam, kde som chcela byť, do izby na štvrtom poschodí s minibalkónikom a sledovala som ľudí dole na vydláždených chodníkoch, cítila som sa trochu stratená. a lisabon to asi vycítil, objal ma svojim teplým vzduchom a celé tri týždne bol ku mne dobrý. bol ku mne dobrý ľuďmi, ktorých mi spontánne priviedol do cesty a ružovými západmi slnka pri mori s vínom v ruke a rozhovormi. nočnými výhľadmi popretkávanými zlatou niťou svetiel, hudbou, čo rozvoňala vzduch a dobrým jedlom. grafitti v zvláštnej symbióze s historickou atmosférou a taký ten pocit, keď sa netreba nikam ponáhľať, len si sadnúť na slnko a počúvať pieseň vĺn nenásilne prerušovanú pravidelnými otázkami, či nechcete selfie stick. alebo slnečné okuliare. alebo zmes byliniek, ktorú odvážne nazvali marihuanou. mesto, do ktorého som letela ako lastovička sťahujúca sa pred zimou a na ceste som sa pozvoľna zamilovala.

lisbon. the city i chose to go to without any particular goal or idea. i got on the train one morning, waited in budapest airport for two hours and flew for four and when i finally got where i'd wanted to be, to a room on the fourth floor with a mini balcony and was watching people down on the cobbled streets, i felt a little bit lost. and lisbon could sense it, so he hugged me with his warm air and had been good to me for the whole three weeks. he'd been good to me with all the people it spontaneously brought into my way and with the pink sunsets by the sea with a glass of wine in hand engaged in a conversation. with the night-time views that were glowing with a golden thread of lights, with the music that made the air smell good and with good food. grafitti in a strange symbiosis with the historical atmosphere and that feeling you don't have to hurry anywhere, just sit in the sun and listen to the song of the vawes naturally interrupted by regular questions if you wanted to buy a selfie stick. or sunglasses. or the mix of herbs they were brave enough to call marijuana. the city to which i flew like a swallow migrating for the winter and with which i slowly fell in love along the way.

lisbon souvenirs


saturday's flea market vol. 2
saturday's flea market
massive arco de rua augusta (you can actually go up!)
museum of fashion and design with two polish girls i met on my first day - it's free and consists of three floors, but only the first one's really worth seeing
my view on rua morais soares


2 komentáre:

  1. Vyzrá to tam nádherne ... išla by som :)

    www.byfoxygreen.blogspot.sk

    OdpovedaťOdstrániť