cara mia, 19
kreatívna duša momentálne skúšajúca šťastie vo svete
ďakujem, random čitateľ, že si tu, si super.

streda 29. júla 2015

výdych

vlastná myseľ sa dá cítiť fyzicky, ako ruksak plný neurčitých pocitov neistoty a nevypovedaných slov, emotional luggage. lenže vy práve niekam kráčate, ani neviete koľko ešte a tak len idete a snažíte sa nestratiť. ten ruksak by ste si aj zložili, ale pr
íde vám to také zvláštne, veď je váš, sami ste si ho naplnili a možno po ceste nájdete niečo, čo by ste si chceli zobrať so sebou a čo potom, ak to nebudete mať kam dať?
bolo by fajn niekedy si vypustiť myseľ von z tela, nechať ju oblakom v mäkkom objatí, slnku a tej magickej tme medzi hviezdami. nech ide na pekné miesta a nasiakne dobrým pocitom, bez ohľadu na čas a priestor a nech sa späť do hlavy vráti oddýchnutá a omámená krásami sveta.
alebo si proste môžte zobrať pero a papier, schovať sa do perín, spraviť si kávu, pustiť si seriál, počúvať arctic monkeys, spoza okna pozorovať dážď, čítať si, nadýchnuť sa vône bábätka a možno si aj poplakať, len trochu, pre ľahší pocit. čo pomáha v strese vám?i run as a musk-deer runs
in the shadow of the forest
mad with his own perfume.
the night is the night of mid-may,
the breeze is the breeze of the south.
i lose my way and i wander,
i seek what i cannot get,
i get what i do not seek.

rabindranath tagore


4 komentáre:

 1. Piš..piš víc..protože se to strašně dobře čte..protože to je přesně můj šálek kávy..

  Mě ve stresu pomáhá přítel, hudba, peřiny..no a někdy i ty slzy..člověk to přes ně nějak dokáže často vyfiltrovat a dostat ze sebe =)

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovedaťOdstrániť
 2. čo mne pomáha pri strese? posteľ, samota, spánok, hudba, kniha a občas aj tie slzy. niekedy mi pomôže aj spoločnosť, ale to len jeden človek, ktorému nikdy nedokážem odoprieť aby bol pri mne.
  buď to proste zo seba nechám vyletieť samo alebo sa z toho vykecám.

  krásne napísaný článok!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krasne napsano :)

  Mne pomaha jit na party a vytancit to :D

  http://curyinthecity.blogspot.cz/
  Fashion Paris&Prague

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásny článok a fotky :) Ja pri strese robím často tie nervácke veci ako hrať sa s prstami, perom a tak... :D ale riešim to skôr hudbou alebo filmami :)

  OdpovedaťOdstrániť